Bi vam prav prišlo prek 100 citatov v ‘peer review’ reviji? Nič lažjega, le primerno revijo si morate izbrati. Pri tem pomaga, če je srenja, ki se je dotična revija tiče, v matematičnem srednjem veku (ne, resno – renesansa ne velja več).
Avtor bloga fliptomato opozarja na prelomni dosežek na področju diabetesa: leta 1994 je omenjena medicinska skupnost ponovno odkrila – integral. Brez heca.
Članek A mathematical model for the determination of total area under glucose tolerance and other metabolic curves je bil objavljen v reviji Diabetes Care (leta 2004 faktor vpliva 7.1!) in ima danes po Google Scholarju 137 citatov. Vsaj povzetek toplo priporočamo v branje.
In zdaj vprašanje: ste (še vedno) prepričani, da ni treba dandanašnji ničesar več znati na pamet, ker je itak vse na internetu in v knjigah? Težava je naslednja: res je vse na internetu in v knjigah, ampak če ne vemo, da naj iščemo in kaj naj iščemo, nam omenjeno dejstvo bore malo pomaga. Očitno je namreč, da vsaj 137 (!) prvih avtorjev znanstvenih(!) člankov, ki so citirali dotično mojstrovino, ni vedelo za numerično integriranje (oz. kot je izraz znan v medicini – Taijevo metodo) – in ga temu primerno niso iskali.
Pa veselo znanost še naprej!
Luzerje, kakršen sem jaz, ki so mi docenturo ravnokar zavrnili zaradi pomanjkanja dostojnih objav, to navdaja s škodoželjnim zadovoljstvom 😉
tudi mene xD
smola glede docenture. ampak glede objav: morda pa lahko na hitro objaviš metodo za odvajanje polinomov (kar vidim: Omladic, L., et al., "A mathematical model for the determination of the rate of change of polynomic fits to systolic and diastolic blood pressure curves", Hypertension Dec 01, 2011; 42: 1206-1252. ) – revija ima leta 2010 impact factor 6.6 in se priporočam za soavtorstvo 🙂